• BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – KRAJSKÉ KOLO

• Dňa 14.5.2024 sa Annamária Beľanová zúčastnila v Prešove krajského kola Biologickej olympiády. V súťaži sa stala úspešnou riešiteľkou a umiestnila sa na peknom 12.mieste v kraji. Aninke blahoželáme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy na krajskej súťaži.

Mgr. B. Čižmárová

• Plavecký výcvik 6. ročník 2024

• Aj tento školský rok sme v týždni od 13.5. do 17.5.2024 absolvovali s našimi šiestakmi plavecký výcvik na plavárni v Starej Ľubovni. Pod odborným vedením plaveckých trénerov sa všetky deti stali plavcami. V konečnom dôsledku boli všetci spokojní, nakoľko sa každý jednotlivec zdokonalil v plaveckých štýloch – znak, kraul, prsia. Nechýbali nám ani oddychové hry plné smiechu a zábavy vo vode. Rovnako sme si užili skoky do vody v najrôznejších polohách. Zahrali sme si aj vodné pólo, či zasúťažili v plávaní na čas. Na záver sme celý výcvik vyhodnotili a deti odmenili drobnými odmenami. Poďakovali sme sa účastníkom za úžasné správanie sa a rešpektovanie všetkých pokynov počas celého plaveckého výcviku. Tešíme sa znova o rok. Športu zdar!

• Prezentácia akumulátorového náradia značky Makita

• Dňa 30.04.2024 o 14:30 hod. sa  pred budovou  ZŠ  Hniezdne pod vedením Bc. Štefana Dziaka za účasti žiakov krúžku "Krása dreva“  a za aktívnej spolupráce  žiakov školského klubu detí pod vedením p. Márie Baumeisterovej, uskutočnila prezentácia akumulátorového náradia značky MAKITA.

Cieľom tejto akcie bolo žiakom základnej školy predviesť množstvo možných variácií akumulátorového náradia a prácu s takouto technikou. Za prísneho dodržiavania zásad BOZP si žiaci mohli vyskúšať jednoduchosť ovládania a úroveň dokonalosti opracovania dreva s takýmto náradím.

Takýmto spôsobom sa žiaci mohli zoznámiť s tzv. „ technikou budúcnosti“, keďže aj oblasť obrábania dreva napreduje rýchlym tempom, súčasne s modernými technológiami v drevospracujúcom priemysle.

• Učili sme vonku 2.5.2024 a 3.5.2024

• Vo štvrtok mali žiaci 2.stupňa špeciálny rozvrh. Bol upravený tak, aby sa mohli všetky triedy učiť v školskej záhrade. Spolu so spevom vtákov bolo počuť anglický jazyk, matematické výrazy i gramatické pojmy zo slovenského jazyka. Jednotlivé časti rastlín žiaci preskúmali pod lupou.

Ako vo včelíne sa to hmýrilo v školskej záhrade aj v piatok 3.5.2024. Všetci žiaci sa učili vonku. Tretiaci merali hrúbku stromov, vyrábali pexeso z rastlín, ktoré poznajú, písali príbehy o chrobáčikoch... Druháci modelovali pomocou konárikov úsečky a kamene boli body. Pri spoznávaní rastlín používali PlantNet. Prváci hľadali v záhrade v názvoch stromov, kvetov a byliniek dvojhlásky, štvrtáci skúmali v našom lesíku lesné rastliny a na lúke lúčne rastliny. Žiaci špeciálnej triedy poznávali kry v našej záhrade, najmä orgován a muchovník.

Mgr. D. Melegová

• Pozor, dôležitý oznam pre rodičov

• Vážení rodičia, vzhľadom k dnešnej krízovej situácii ( nahlásené bomby na školách v SR), ktorá je už pre túto chvíľu stablizovaná, Vás žiadame, aby ste si svoje dieťa vyzdvihli z MŠ v čo najkratšom možnom čase. Ďakujeme za pochopenie. Vedenie školy.