• Krakov – Osvienčim

• Dňa 10.6. sa  žiaci 7., 8. a 9. ročníka zúčastnili exkurzie Krakov - Osvienčim. V dopoludňajších hodinách sprievodkyňa previedla žiakov   mestom Krakov na rieke Visla. Pozreli si zámocký komplex Wawel, kultúrny a národný symbol Poľska a gotickú katedrálu. Pokračovali v prehliadke mesta najväčším námestím v strednej Európe – Rynek Glowny, renesančnou tržnicou Sukiennicou a navštívili aj najstaršiu univerzitu v Krakove.

V poobedňajších hodinách sa presunuli do Osvienčimu, kde absolvovali prehliadku koncentračného tábora z obdobia II. svetovej vojny a jeho okolia. Osvienčim je miestom smutného svedectva genocídy, ktoré v každom návštevníkovi zanechá hlbokú stopu.

Viera Konkoľová

• BOTANIKIÁDA

• Dňa 1. 6. 2022 sa v Botanickej záhrade  UPJŠ v Košiciach konalo regionálne kolo Botanikiády, na ktorej súťažia žiaci Prešovského a Košického kraja. Našu školu reprezentovali 2 piatačky – Vaneska Pardusová a Karolínka Šimkovičová. No a domov sme samozrejme neodišli naprázdno.  Karolínka, ktorá v súťaži nestratila ani 1 bod, si domov odniesla zaslúžený diplom. Cenu jej prišiel odovzdať sám pán riaditeľ botanickej záhrady prof. RNDr. Pavol Mártonfi, PhD. Srdečne blahoželáme!

Mgr. B. Čižmárová

• Oznam pre stravníkov ŠJ

• Vedúca školskej jedálne oznamuje stravníkom, že od 21.06.2022 nie je možné sa odhlásiť zo stravy z dôvodu uzávierky školskej jedálne.

V prípade ochorenia dieťaťa si obed môžete vyzdvihnúť do obedára.

Anna Lajčáková

vedúca ŠJ

• Deň detí v našej MŠ

•     1.jún je sviatkom všetkých detí. Ani v našej MŠ v tento deň nechýbala oslava plná zábavy, smiechu detskej radosti, darčekov a prekvapení. Už ráno deti čakali vyzdobené triedy a rôzne aktivity. Detičkám pani učiteľky pripravili hrané divadielko „O Kohútikovi a sliepočke“, ktorú so zatajeným dychom sledovali. Milé slečny praktikantky im ako darček namaľovali na chodník cestičky, preskakovačky. Pri rozdávaním darčekov detské očká svietili radosťou. Ďalšiu radosť im vyčarili ujovia policajti, ktorí im predviedli prácu so psíkom a porozprávali o nástrahách v ich práci. Deti si so záujmom vyskúšali nepriestrelné vesty, putá...poobzerali si policajné auto.         Veríme, že tohtoročný sviatok detí bol pre ne opäť nezabudnuteľný. Najkrajším prejavom vďaky pre nás dospelých boli žiarivé tváričky našich detí, ktorými nás obdarili v tento deň. :)

• MDD 2022

• DETI SI UŽILI SVOJ DEŇ NA JEDNOTKU

Nie je krajšia vec na svete, ako šťastná a usmiata detská tvár. Týmto heslom sa riadili všetci, ktorí sa dňa 1. júna podieľali na príprave Dňa detí v Hniezdnom. Vďaka dobrovoľným hasičom z obce Hniezdne a policajtom z Okresného riaditeľstva policajného zboru v Starej  Ľubovni si deti mohli tento deň naozaj užiť naplno. Veď posúďte sami....

• Oznam pre stravníkov školskej jedálne

• Vedúca školskej jedálne oznamuje rodičom, aby v mesiaci jún a júl nepoukazovali platbu za stravu. Prosíme rodičov, ktorí majú trvalé príkazy, aby si ich pozastavili.

Ďakujem.

Anna Lajčáková

vedúca školskej jedálne

• Vyhodnotenie súťaže "Les mojimi očami"

• "V lese nie je wifi, ale sľubujem, že tam nájdeš lepšie spojenie".

Ralph Smart psychológ a spisovateľ

V súťaži o najkrajší záber získala najväčší počet vašich hlasov žiačka 6. ročníka Sofia Bujnovská.

Gratulujeme.