• MDD v našej MŠ

• Aj v našej MŠ sme oslávili veľký deň všetkých detí hrou a zábavou. Deň sa začal ukážkou dobrovoľných hasičov, kde si deti vyskúšali prilby aj oblečenie, obzerali hasičské auto. Potom sa oslava presunula na škôlkárske ihrisko, kde mali deti pripravené pohostenie, súťaže, veselú hudbu. Deň bol pre deti ešte o niečo krajší a zaujímavejší, pretože sme spoločne „pokrstili“ výhru, ktorú sme vyhrali od spoločnosti Kaufland.  S pomocou rodičov a priateľov či známych sme usilovne posielali do súťaže kódy, za ktoré sme získali 12. miesto a našu výhru – tabuľu na kreslenie do exteriéru. Ujo školník aj s pracovníkmi z obce ju bezpečne osadili do zeme. Pozvanie na túto oslavu prijali aj rodičia a tak sa tento deň premenil na parádnu oslavu. Slniečko nám svietilo a povzbudzovalo k mnohým hrám, súťažiam a zábave. Silu nám dodali aj dobrôtky, ktoré pripravili p. učiteľky a rodičia. Detičky potešili aj pekné darčeky, ktoré k tomuto sviatku dostali. Bol to krásny deň, plný zážitkov. Veď pozrite sa sami... :)

• Výlet Jump aréna - 5. ročník

• Za cieľovú stanicu svojho prvého výletu na druhom stupni ZŠ si žiaci piatej triedy zvolili JUMP ARÉNU v Košiciach. Našu posádku v autobuse doplnili aj kamaráti zo ZŠ s MŠ Kamienka. Pred samotnou návštevou Jump arény sme boli preskúmať krásne historické centrum Košíc a potom nasledoval presun do vytúženého cieľa.

Po úvodnom bezpečnostnom videu sme sa v špeciálne upravených protišmykových ponožkách vydali vyskúšať všetky atrakcie, ktoré nám JUMP ARÉNA ponúkla. 29 pospájaných trampolín, smečovanie, penová jama, skoky z veže do airbagu, ...

Po dvoch hodinách skákania, jašenia, objavovania svojich skrytých schopností a prekonávania vlastných limitov sme sa presunuli za účelom občerstvenia či drobných nákupov do obchodného domu Optima, kde si prišli na svoje správni gurmáni i nákupní maniaci. 😊

Dôkazom príjemne stráveného dňa sú aj priložené fotografie, ktoré nám budú tento výlet navždy pripomínať.

• Hniezdnianska olympiáda

•        Prvý júnový deň sme strávili netradične – športovo, s nádychom olympionizmu. Pedagógovia usporiadali pre žiakov deň športu a aktívneho pohybu - Hniezdniansku olympiádu. Po úvodnej stručnej prezentácii o histórii olympijských hier boli vtipnou a trefnou charakteristikou predstavené súťažné krajiny – triedy. Olympijské hry zahájil bežec s horiacou fakľou a zapálením ohňa.  Následne boli krajiny rozdelené do dvoch kategórií. V rôznych športových disciplínach mali príležitosť zmerať si sily a prejaviť súťaživosť.  Zdravou bojovnosťou v duchu fair play súperov porazili  a víťazný pohár si odniesli v kategórii 1. stupeň družstvo cyklámenových a v kategórii 2. stupeň krajina piatakov. Nech im chuť športovať vydrží čo najdlhšie!

Veríme, že sa o rok opäť uvidíme na ďalšom takom skvelom podujatí. Už teraz sa naň tešíme!