• Pietny akt

• Dňa 24.01.2023 sa žiaci 8. a 9. ročníka zúčastnili pietneho aktu pred obecným úradom v obci Hniezdne, pri príležitosti pripomenutia si oslobodenia obce Hniezdne sovietskym vojskom. Po ukončení pietneho aktu, boli žiaci pozvaní Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov a obcou Hniezdne na malé občerstvenie.

• Olympijský odznak všestrannosti

• Žiaci našej školy sa v mesiaci november zúčastnili celoslovenského športového projektu OLOV (Olympijský odznak všestrannosti). Vyskúšali si jednotlivé disciplíny a zmerali si sily so spolužiakmi z celého Slovenska. Za ich úsilie boli odmenený certifikátom.

Adnrejovi Hlinkovi 8. roč. a Richardovi Guregovi 7 roč. sa podarilo vďaka svojím výkonom získať okrem certifikátu aj brondzový odznak.

OLOV je dobrovoľný národný športový projekt Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) určený pre žiakov II. stupňa na všetkých základných školách a osemročných gymnáziách na území Slovenskej republiky.

Hlavným cieľom projektu je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu a zároveň motivácia rozvíjať všetky pohybové schopnosti z pohľadu zdravotnej prevencie. Či už sú to deti, ktoré pravidelne športujú, alebo deti, ktoré nešportujú vo voľnom čase vôbec. Vďaka projektu bude možné utvoriť si komplexný obraz o pohybových schopnostiach mladej populácie, ako aj porovnať pohybové schopnosti mládeže na Slovensku so zahraničím.

• Geografická olympiáda

• 23.11.2022 sa konalo školské kolo Geografickej olympiády v kategórii G a  F. Súťažilo sa online formou.

Zo školského kola postupujú prví traja úspešní riešitelia v oboch kategóriách.

Úspešní žiaci v kategórii F:

• Fidermák Pavol (7. roč.) - úspešný riešiteľ - postúpil na okresné kolo
            • Korsch Daniel (7. roč.) - úspešný riešiteľ - postúpil na okresné kolo
            • Regeš Patrik (7. roč.) - úspešný riešiteľ - postúpil na okresné kolo

Úspešní žiaci v kategórii G:

•  Regeš Simeon( 5.roč.) – úspešný riešiteľ – postúpil na okresné kolo
            •  Korsch Samuel ( 5.roč.) – úspešný riešiteľ – postúpil na okresné kolo
            •  Beľanová Annamária ( 5.roč.) – úspešná riešiteľka – postúpila na okresné kolo

Okresné kolo sa bude konať prezenčnou formou 31.3.2022

Všetkým riešiteľom srdečne gratulujeme a  držíme palce na okresnom kole.

Zodpovedná: Mgr. Beáta Čižmárova

• Vianočná cukráreň

• Tak ako každý rok aj tento rok si deviataci pripravili pre žiakov našej školy sladkú Vianočnú cukráreň. Ponúkali v nej všakovaké dobroty: snehové gule, perníky, burizonové guľky,  medovníky, svieže rezy, banány v čokoláde a dokonca aj wafle so šľahačkou. Varili horúcu čokoládu, čaj a veru aj  výborný vianočný  punč. Príjemnú vianočnú atmosféru dotvárala vianočná hudba. Vo vianočnej cukrárni maškrtili všetci – malí aj veľkí. Svojej úlohy sa deviataci  zhostili naozaj  bravúrne.