• Jasličková slávnosť

• Kúzlo Vianoc spojilo aj našich žiakov, ktorí si tohto roku pripravili Jasličkovú slávnosť a dňa 22.12.2022 nám ho vo vianočnej atmosfére predviedli. Pri tejto príležitosti pani riaditeľka ocenila našich dvoch úspešných žiakov, Andreja  Hlinku za úspešné reprezentovanie našej školy v zjazdovom lyžovaní a Sofiu Máriu Danielovičovú za úspešné reprezentovanie našej školy vo výtvarnej súťaži „Farebný svet“.

• Vianočná vôňa koláčov

•    S čarom Vianoc sa spája vôňa vianočného pečiva a koláčov. Bez nich si mnohí nevieme toto obdobie ani predstaviť. Z množstva receptov stačí si len vybrať a vyskúšať. Takto to urobili i prváci našej školy. Vybrali si tri recepty, vysúkali rukávy a pustili sa do váženia, miešania, drvenia, obaľovania... Ak neveríte, nech sa páči, pozrite si fotky v galérii.

D. Teplicová

• Výsledky školského kola PYTAGORIÁDY 2022/2023

​​​

7.  a 8. december 2022 bol venovaný súťaži Pytagoriáda. Zúčastnili sa ho žiaci 3. ročníka až 8.ročníka našej školy. A tu sú už výsledky z tejto neľahkej matematickej súťaže.

Úspešní riešitelia:

kategória P3 (tretí ročník)                     kategória P4 (štvrtý ročník)

M. Kopčák                                                 A. Hrebík

K. Dubjelová                                             M. Gurega

A. Hlinková                                                K. Šidlovská

K. Fidermáková

kategória P5 (piaty ročník)                  kategória P6 (šiesty ročník)

S. Korsch                                                   Ľ. Beľan

K. Fidermáková                                        M.Toček

Š. Víra

S.Regeš

A. Beľanová

kategória P7 (siedmy ročník)                kategória P8 (ôsmy ročník)

P. Fidermák                                              F.Fedorek

• Mikuláš

• Naši žiaci tento rok boli veľmi dobrí, lebo ich Mikuláš navštívil až dvakrát. Prvý krát v pondelok, 05.12.2022 pri obecnom úrade a v utorok 06.12.2022 v priestoroch základnej školy. Žiaci Mikulášovi ukázali svoje nacvičené pesničky, tance, scénky a Mikuláš ich obdaroval sladkou odmenou.

• Mikuláš, Mikuláš priateľ náš starý...

•     Tak ako každý rok, ani tento rok sv. Mikuláš neobišiel naše deti z MŠ. Deti ho túžobne s rozžiarenými očkami očakávali. Najprv ich pozdravil pri Obecnom úrade, kde mu deti predniesli básničky a pesničky. On ich za to odmenil sladkou odmenou a pre radosť detí rozsvietil vianočný stromček. Program sa mu veľmi páčil a tak ich navštívil aj na druhý deň v MŠ. Vzal so sebou pomocníkov anjela a čerta, no toho nechal von za oknom...lebo kde sú dobré deti, čerta netreba. Sem-tam sa im ukázal...a vypadla aj slzička, ale deti sa nemuseli báť. Smelo Mikulášovi predniesli básničky a pesničky, za čo si vyslúžili sladký balíček a na pamiatku si spolu urobili fotku. Deti sa s Mikuláškom rozlúčili a ich srdiečka boli isto naplnené šťastím zo stretnutia s ním.

Tešíme sa o rok zas, neobíď nás sv. Mikuláš...

• Oznam vedúcej školskej jedálne

• Vedúca školskej jedálne oznamuje rodičom detí, ktoré sa stravujú v školskej jedálni, že posledný deň na odhlasenie žiaka zo stravy je 18.12.2023 z dôvodu vianočných prázdnin a koncoročnej uzávierky. Po tomto dátume nie je možné žiaka odhlásiť zo stravy.

Anna Lajčáková

vedúca školskej jedálne

• Krása dreva

• Na našej škole funguje krúžok "Krása dreva", ktorý Vás chce oboznámiť so svojou činnosťou.