• Týždeň pešej chôdze

• 3.-7.10.2022

Do školy sa dá chodiť rôznym spôsobom. Najzdravšia a najzaujímavejšia je však cesta do školy pešo. Navyše pešia cesta do školy má aj pozitívny zdravotný efekt. Deti sa pohybujú a tým sa u nich znižuje riziko nadváhy. A taktiež odbremeníme naše životné prostredie od výfukových plynov taxíkov, autobusov a áut. Preto si pripomeňme tento zdravý životný štýl budúci týždeň a príďme do školy pešo.

• 26.09.2022

V pondelok 26.09.2022 sme si pripomenuli Európsky deň jazykov. S menšími žiakmi sme si prečítali zaujímavosti a fakty o jazykoch a nakoniec sme uzavreli hodinu kresbou zvieratiek, ktorým sme pridali bublinky so zvukmi, ktoré vydávajú. So staršími žiakmi sme pripravili nástenku v jazykovej učebni.

• „Pochod vďaky na vrch Marmon“

• Dňa 9.9.2022 sa konal „Pochod vďaky“ na vrch Marmon, ktorého sa zúčastnili  žiaci 8. a 9.ročníka. Ing. Ladislav Šlachtovský, predseda HDoKo ObIV, priblížil žiakom historickú udalosť – pád sovietskeho lietadla, ktorá sa stala na tomto mieste v noci zo 14. na 15.septembra 1944. Akciu každoročne organizuje SZPB v Starej Ľubovni pre žiakov základných a stredných škôl.

• Účelové cvičenie

• Dňa 16.09.2022, t.j. piatok, sa uskutočnilo účelové cvičenie pre žiakov 2. stupňa. Jesenné teoretické a praktické cvičenie, ktoré je povinnou súčasťou školských akcií každého školského roka sa najprv začalo teoretickou prípravou v triedach, kde sa žiaci venovali civilnej obrane, zdravotníckej príprave i riešeniu mimoriadnych udalostí. Neskôr sa žiaci venovali praktickej časti účelového cvičenia a to pohybu a pobytu v prírode. Piataci sa vybrali do Forbas, šiestaci a siedmaci do Kamienky, ôsmaci a deviataci putovali do Starej Ľubovne. Počasie žiakom prialo a žiaci s nadšenim dorazili najprv do miesta svojho putovania a tak sa unavení vrátili spať do školy.

• Účelové cvičenie

Dňa 16.09.2022, t.j. piatok, sa uskutoční účelové cvičenie pre žiakov  2. stupňa. Je potrebné  vhodné oblečenie a obuv na pohyb v prírode. V prípade nepriaznivého počasia sa bude vyučovať podľa rozvrhu a účelové cvičenie bude presunuté na iný termín.

Ďakujem za pochopenie.

• Oznam!

• Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že samotesty (COVID-19 Ag test), o ktoré ste prejavili záujem v júni 2022, si budete  môcť prevziať u triedneho učiteľa do piatka 09.09.2022.

Za pochopenie ďakuje riaditeľka školy Mgr. Slavomíra Gribová

• Pozvánka na rodičovské združenie

• ZŠ s MŠ v Hniezdnom a výbor RZ pozýva rodičov detí navštevujúce MŠ v Hniezdnom na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 8. 9. 2022 o 15.30 hod ( štvrtok ) v MŠ.

Tešíme sa na Vašu účasť. :)

• Hurá do škôlky !

• Milí rodičia...

čoskoro sa opäť otvoria brány našej MŠ. Oddýchnuté a plné elánu sa tešíme na Vaše deti a na Vás. Aby nástup Vašich detí po administratívnej stránke prebehol čo najhladšie prosíme venujte pozornosť týmto tlačivám. Všetky priložené tlačivá je potrebné si stiahnuť a vyplnené doručiť pani učiteľkám v deň nástupu do MŠ. Bezpríznakovosť sa dá počas šk. roka posielať aj cez Edupage.

Ďalšie aktuálne informácie ohľadom chodu MŠ nájdete na tejto školskej stránke v sekcii Materská škola.

Ďakujeme :)