• Olympijský odznak všestrannosti

•

Po roku sa opäť žiaci 6., 7., 8. a 9. ročníka v mesiacoch október - november zúčastnili celoslovenského športového projektu OLOV (Olympijský odznak všestrannosti). Vyskúšali si jednotlivé disciplíny a zmerali si sily so spolužiakmi z celého Slovenska. Za ich úsilie boli odmenený certifikátom.

Niektorým žiakom sa podarilo v disciplínach nazbierať dostatočný počet bodov, aby okrem certifikátu dostali aj medailu.

Brondzovú medailu získaliEma Hlinkový 6.r.

Vanesa Pardusová 7. r.

Richard Gurega 8. r.

Ján Mačík 8. r.

Striebornú medailu získal:   Andrej Hlinka 9.r

OLOV je dobrovoľný národný športový projekt Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV) určený pre žiakov II. stupňa na všetkých základných školách a osemročných gymnáziách na území Slovenskej republiky.

Hlavným cieľom projektu je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu a zároveň motivácia rozvíjať všetky pohybové schopnosti z pohľadu zdravotnej prevencie. Či už sú to deti, ktoré pravidelne športujú, alebo deti, ktoré nešportujú vo voľnom čase vôbec. Vďaka projektu bude možné utvoriť si komplexný obraz o pohybových schopnostiach mladej populácie, ako aj porovnať pohybové schopnosti mládeže na Slovensku so zahraničím

• Lyžiarsky výcvik

• V dňoch 08. – 12. januára 2024 sa opäť po roku žiaci  8. a 7.  ročníka našej školy zúčastnili lyžiarskeho výcviku.  Päť dní sme strávili na svahoch strediska Ždiar. Počas celého  týždňa sme si užívali krásne počasie a prírodu. Boli rozdelení do troch skupín a každý deň strávili na svahu približne 4 až 6 hodín.

V stredu sme boli zregenerovať sily v saune a výrivke. Predposledný deň sa uskutočnil rozlúčkový večierok.

Každý účastník sa na lyžiarskom výcviku naučil lyžovať a získal kladný vzťah k tomuto nádhernému športu, čo nás veľmi teší.