• Vážení rodičia,

Vianočné prázdniny trvajú v čase od 23.12.2023 do 07.01.2024. Žiaci nastupujú do školy v pondelok 08.01.2024.

• Jasličková slávnosť

• Zima prišla, vietor duje, vonku sniežik poletuje. Cez oblok sa tlačí mráz, Vianoce už sú tu zas. Deti v očiach iskru majú, svetielko ňou zažínajú. Teplom svojho srdiečka, zohrejú aj Ježiška. Sniežik ešte padá, padá, človek lásku stále hľadá. Ježiško k nám príde včas, daruje nám pokoj, lásku, uloženú v nás!

Aj tento rok si naši žiaci pripravili a nacvičili Jasličkovú slávnosť. Pri tejto príležitosti sme ocenili tých najúspešnejších žiakov.

• Oznam pre rodičov detí MŠ

• V dňoch 27. 12. 2023 (streda) až 5. 1. 2024 (piatok) počas vianočných prázdnin školákov prevádzka v MŠ nebude. Prevádzka MŠ sa obnoví 8. 1 . 2024 (pondelok).

Prajeme Vám pokojné a požehnané prežitie vianočných sviatkov v kruhu rodiny, v zdraví a pohode a úspešný Nový rok 2024.   Kolektív MŠ  :)

• Vitaj, vitaj Mikuláš, čo v balíčku pre nás máš?

• Takto sa naše deti z MŠ v básničkach a piesňach pýtali Mikuláša, keď k nám zavítal dňa 6.12. 2023, aby svojimi darčekmi potešil všetky deti. Spoločne rozsvietili vianočný stromček pred OcÚ a deťom sa rozžiarili očká pri rozdaných balíkoch. Mikuláš im sľúbil, že sa príde pozrieť do ich škôlky a čo sľúbil aj splnil. Na ďalší deň navštívil MŠ aj so svojimi pomocníkmi - anjelikom a čertom. Toho však k deťom blízko nepustil, pretože do našej MŠ chodia dobré a šikovné deti. Predviedli sa piesňami, scénkou, básničkami a Mikuláš ich odmenil za ich snahu. No neposlušný čertík sem- tam priskočil k deťom, postrašil ich a pošpinil im tvár, aby im pripomenul, čo ich čaká keď budú neposlušné. Deti si aj tu vyslúžili sladký balík a na pamiatku sa s Mikuláškom odfotili.

• Oznam vedúcej ŠJ

• Vedúca školskej jedálne oznamuje rodičom detí, ktoré sa stravujú v školskej jedálni, že posledný deň na odhlasenie žiaka zo stravy je 18.12.2023 z dôvodu vianočných prázdnin a koncoročnej uzávierky. Po tomto dátume nie je možné žiaka odhlásiť zo stravy.

Anna Lajčáková

vedúca ŠJ

• BUBNOVAČKA 2023

• Za väčšiu ochranu a detstvo bez násilia sa spojilo takmer 220 000 detí a dospelých od Ašu po Čiernu nad Tisou. Svojou troškou prispeli aj  žiaci a učitelia našej školy :)

Ticho deti pred násilím neochráni! Ochrana pred násilím a prevencia násilia musí riešiť nahlas, komplexne a koordinovane. Ticho nič nerieši.

• "Mikuláš, Mikuláš, čas je rýchly, prišiel zas!"

A našu školu navštívil dvakrát, najprv doobedu v škole a poobede pri obecnom úrade.  Deti mu predviedli pripravený program a tešili sa zo sladkostí, ktoré dostali.

• Sladká pomoc 2023

•            Sladká pomoc je misijnou iniciatívou, ktorou motivujeme žiakov našej školy k pomoci pre deti a mládež v chudobných krajinách. Každý, kto chce pomôcť, zakúpením misijnej čokoládky preukazuje solidaritu s Cirkvou na celom svete. Čistý zisk z kampane smeruje do projektov pre deti a mládež, ktoré spravuje  Pápežské misijné dielo detí.

Ďakujeme!

Viera Konkoľová