• Dôležité informácie

• Prevádzka v materskej škole

Materská škola je v prevádzke v pracovných dňoch od 6.30 hod. do 16.30 hod.

Príchod detí do materskej školy je do 8.00 hod. Upozorňujeme rodičov, že z bezpečnostných dôvodov sa budova materskej školy po 8.00 hod. zamyká. Neskorší príchod ( po návšteve lekára, iný dôvod...) treba nahlásiť p. učiteľkám Vášho dieťaťa.

Telefónny kontakt MŠ: 00421910210906

Telefónny kontakt vedúca jedálne: 052/4323595

Internetová stránka:www.zssmshniezdne.edupage.org

Facebooková skupina: Materská škola Hniezdne (len pre rodičov detí, aktuálne navštevujúce MŠ)

Poplatky v materskej škole

Poplatok je potrebné uhradiť do 10. dňa v mesiaci prevodom na účet príp. poštovou poukážkou, ktorú obdržíte od p. učiteliek. SK56 0200 0000 0016 6364 5357. Na čiastočnú úhradu nákladov spojených s pobytom dieťaťa v MŠ prispieva zákonný zástupca dieťaťa pre školský rok 2023/2024 sumou 10 € mesačne v súlade s platným VZN č.2/2019 o poplatkoch v ZŠ s MŠ Hniezdne. Číslo účtu pre úhradu školného v MŠ:

Po bankingovom prevode je potrebné zaslať potvrdenie tr. učiteľke Vášho dieťaťa do EduPagu. Po úhrade poštovou poukážkou, priniesť ústrižok triednej učiteľke.

Za dieťa, ktoré plní povinnú predškolskú prípravu zákonný zástupca školné neuhrádza.

Odsúhlasený príspevok rodičov (RZ a Dar škole - pomôcky) na šk. rok 2023/2024 je 20 €.

Stravná jednotka je 1,90 €/deň. Mesačná platba sa platí mesiac dopredu prevodom na účet, príp. šekom do 20. dňa v mesiaci. Číslo účtu pre úhradu stravného v školskej jedálni MŠ: SK07 0200 0000 0030 2490 5051. Štátna dotácia na stravu pre predškolákov je 1,40 €/deň.  Sumu 0,50 €/deň rodič predškoláka dopláca.

Odhlásenie zo stravy je možné 24 hodín vopred alebo ráno do 07.30 hod. osobne alebo telefonicky na tel. číslach 052/43 235 95 alebo 0908 449 705, prípadne cez EduPage. Neodhlásené obedy prepadajú bez náhrady.

Viac info. na šk. stránke alebo v kancelárii u vedúcej jedálne p. Anny Lajčákovej.

Odpustenie príspevku

Odpustenie príspevku na čiastočnú úhradu nákladov určenú zriaďovateľom vo výške 10 € je možné len v prípade, keď dieťa nenavštevuje MŠ z dôvodu choroby celý kalendárny mesiac. Rodič prinesie potvrdenie od lekára a odovzdá ho triednej učiteľke.

Neprítomnosť dieťaťa a odhlásenie zo stravy

Neprítomnosť dieťaťa na edukácii v MŠ ( choroba, rodinné záležitosti...) je potrebné ohlásiť osobne alebo telefonicky pani učiteľkám. Ak rodič do 14 pracovných dní neoznámi dôvod neprítomnosti dieťaťa alebo závažným spôsobom opakovane poruší vnútorný poriadok materskej školy, riaditeľ po predchádzajúcom upozornení rodiča, môže rozhodnúť o ukončení dochádzky dieťaťa do predškolského zariadenia. Každý rodič má povinnosť oboznámiť sa a dodržiavať vnútorný poriadok školy, ktorý je zavesený k naštudovaniu v triedach a v šatni na hlavnej nástenke.

Zloženie tried

Zloženie tried plne rešpektuje vekové osobitosti detí a hrové obdobia dieťaťa. Priemerný počet detí na jednu triedu je 23 detí. Zoznamy detí zadelených do tried nebudú zverejnené na šk. stránke, budú ich mať učiteľky v konkrétnych triedach. Rodičia sú oboznámení so zadelením ich detí do jednotlivých tried.

V prípade akýchkoľvek otázok, týkajúcich sa edukačného procesu, prospechu Vášho dieťaťa, nejasností, prosím pýtajte sa, kontaktujte nás, aby sme predišli dezinformáciám.

Triedne učiteľky : Mladšia trieda –LIENKY – Mgr. Viera Fecenková

Stredná trieda- KRTKOVIA – Mgr. Katarína Červeňaková

Staršia trieda – VČIELKY – Mgr. Jana Čajková

Čo potrebuje dieťa pri nástupe do MŠ?

Prosíme rodičov, aby všetky veci boli označené menom a priezviskom. Prezúvky s uzavretou pätou (nie šľapky, sandále či mäkké plyšové papuče!!!), pyžamo, náhradné oblečenie, (mladšie deti aj viac kusov, vlhčené obrúsky), spodnú bielizeň, igelitovú tašku.

Cvičebný úbor (len staršia trieda) vrecúško, krátke tričko, kraťasy, ponožky.

Staršiu košieľku či tričko na výtvarné aktivity, detský čaj, plastový pohár na pitný režim.
          Zubnú kefku + pastu + plastový pohár (len staršia trieda -včielky).

Dievčatá potrebujú kefu na vlasy alebo hrebeň. Prosíme rodičov, aby sledovali aktuálne informácie na nástenkách, šk. stránke, EduPagei či vo facebookovej skupine.

Žiadosť o prijatie dieťaťa do materskej školy

Žiadosti o prijatie dieťaťa do našej materskej školy prijímame spravidla počas celého mája, ale priebežne aj cez  školský rok. Žiadosť je potrebné vyplniť elektronicky na stránke školy.

Podmienky prijatia oznamujeme cez OcÚ obecným rozhlasom a aj formou oznamu na vchode do materskej školy, príp. osobne u zástupkyne riaditeľa pre MŠ či na internetovej stránke školy.

K prihláške je potrebné priložiť potvrdenie o zdravotnom stave dieťaťa, nie staršie ako 2 týždne. Písomné rozhodnutie o prijatí, resp. neprijatí dieťaťa do materskej školy k začiatku školského roku dostane rodič písomnou formou.

Pred vstupom do materskej školy musí mať každé dieťa osvojené základné hygienické návyky a musí ovládať základy stolovania. To znamená, že dieťa nesmie nosiť plienky a malo by vedieť jesť lyžicou.