• Comenius 2007/08

• Comenius v ZŠ s MŠ Hniezdne

28.9. - 4.10. 2008

V rámci projektu  Sokrates sme v dňoch 28.9. - 4.10. 2008 privítali hostí z Fínska, Turecka  a Španielska. Bola to v poradí už druhá návšteva na našej škole. Ukázali sme im život v škole, pripravili na privítanie program,  slávnostný večer s ochutnávkou slovenských jedál, ktoré donieli učitelia a žiaci školy.

Pán Budínsky z Očovej predviedol žiakom koncert archaických ľudových nástrojov. Zaujal aj učiteľov z Fínska, Turecka, Španielska.

Počas piatich dní si 10 hostí pozrelo zaujímavé miesta regiónu. Navštívili Vyšné Ružbachy, Studenovodské vodopády a Bilíkovú chatu vo Vysokých Tatrách. Páčil sa aj Prešov, jeho história a kultúra.

Dúfame, že si odniesli pekné spomienky a zážitky, ktoré budú prezentovať vo svojich krajinách o slovenskej škole v Hniezdnom.

Dovidenia v marci vo Fínsku!