• Prebúdzame záhradu po zime  - 12.4.2024

• 30.04.2024 07:31
      • Zelená škola
      • Tohto roku sa veľmi skoro oteplilo. Jar nás už pozývala do školskej záhrady. V rámci programu Zelená škola sme minulého roku v záhrade postavili 8 učiacich prvkov. Teraz nastal čas, aby sme ich prebudili a postarali sa o nich.

Žiaci spolu s učiteľmi a rodičmi pracovali v kvetinovom  a bylinkovom záhone, do stromového poznávacieho chodníka posadili jedľu a brezu, nasiali nové lúčne semienka do motýlieho bufetu a posadili sme motýlí ker. Bolo potrebné zrenovovať záhradné lavičky a stoly, aby sme ich mohli využiť na učenie v záhrade. Prútenú stavbu bolo potrebné skontrolovať a prúty, ktoré sa nezakorenili, žiaci nahradili novými. Hmyzí hotel už mal nejakých drobných obyvateľov, tak sme opatrne doplnili výplň v jednotlivých „izbičkách“. Kompostovisko tiež prešlo dôkladnou kontrolou. V jašteričníku sme objavili jašterice, ktoré sa tam už zabývali a my sme ich mohli pozorovať. Vznikla aj nová zeleninová záhradka a zemiakové políčko.

Mgr. Melegová D.,

koordinátorka  Zelenej školy