• Jesenná slávnosť

• 06.11.2023 13:27
      •         27.10.2023 to  v našej škole vrelo: chodbami a triedami sa hmýrilo veľa návštevníkov a žiakov, sem-tam prebehol poľovnícky pes, ozvala sa vŕtačka , kladivo, zavoňalo drevo, listy, smrekové šišky ... Z čajovne sa šírila vôňa bylinkového čaju a chutných koláčikov. Kto by tomu odolal?

V rámci programu Zelená škola  sa stretli na  Jesennej slávnosti  žiaci, rodičia a mnohí ďalší priatelia našej školy. Spolu s prvákmi a druhákmi si mohli vyskúšať nakladanie kapusty, s  tretiakmi vyrobiť farebný náramok z prírodných materiálov. Štvrtáci vyrezávali tekvice-svetlonosov , ktoré potom  zdobili chodby školy. LandArt (1.B)  či tvorenie zvieratiek z ovocia a zeleniny (VIII.) si mohli návštevníci vyskúšať tiež. Poľovnícky pes Goran bol spolu so svojou majiteľkou z CVČ „sprievodcom“  lesnej pedagogiky. V čajovni si mohli všetci oddýchnuť pri bylinkovom čajíku, ktorí sme vypestovali v našej bylinkárni. Zeleninové šaláty od deviatakov a siedmakov boli skvelou pochúťkou. Mamky prispeli zdravými koláčikmi.

Milé stretnutia, rozhovory, spomínanie a smiech  – to bola naša slávnosť jesene. Tešíme sa na ďalšiu jeseň.

Napísala:       Mgr. Melegová D.

koordinátorka Zelenej školy